דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הסיבה לשריפה ביער תרום: מדורת מטיילים שלא כובתה

170 דונם עלו באש. השריפה ביער תרום (צילום: דוברות כב״ה מחוז ירושלים)

שריפה פרצה ביער תרום ביום שבת (13.6). כוחות הכיבוי שהוזעקו למקום האירוע פעלו בשתי גזרות: הגזרה הראשונה, קו הגנה על הישוב תרום מחשש שהשריפה תתפשט לכיוון הישוב והגזרה השניה, בתוואי היער שבה לוחמי האש נאבקו מול הלהבות על מנת לבלום את האש.

בסך הכל פעלו באירוע 15 צוותי כבאות והצלה מתחנות בית שמש, ירושלים ובסיוע חוצה מחוזות ממחוז מרכז.
כמו כן פעלו יחד עם לוחמי האש צוותי קק״ל רבים, וסיוע מהאוויר של 8 מטוסי כיבוי מטייסת הכבאות האווירית אלעד. מטה החירום של מועצה אזורית מטה יהודה יחד עם ראש המועצה נכחו בשטח ונתנו מענה לתושבים.

בתוך שעות מספר הצליחו לוחמי האש לבלום את האש בסמוך ליישוב תרום, כמו גם למנוע את התפשטות השריפה לכלל היער ולתשתיות סמוכות. עם רדת החשיכה הכריז מפקד תחנת בית שמש, טפסר משנה ראובן (דובצ׳ק) יצחק, על שליטה מלאה באירוע.
טפסר משנה ראובן (דובצ׳ק) יצחק: ״סמוך לשעה 14:30 התקבל דיווח במוקד 102 על שריפת יער שמתפתחת ביער תרום. יצאנו למקום בכוחות גדולים והלוחמים נאבקו מול הלהבות שאיימו להתפשט לכיוון מושב תרום. מדובר בשטח טופוגרפי קשה ולא פשוט לעבודה. לפי הפרטים הראשונים נשרפו מעל 170 דונמים של יער וחורש. לוחמי האש נשארו בשטח עוד מספר שעות עד לכיבוי סופי של כלל המוקדים מחשש להתלקחות חוזרת”.
מרשות הכבאות והצלה נמסר כי מתוצאות החקירה הראשונית של השריפה עולה, שככל הנראה מדובר בשריפה שפרצה כתוצאה ממעשה ידי אדם. "מוקד השריפה הראשוני נמצא בסמוך לאזור מוסדר למטיילים עם שולחנות ישיבה בתוך היער. ככל הנראה, מדובר בגחלים שהושארו בשטח ולא כובו כמו שצריך ובעקבות כך התלקחו וגרמו לפרוץ השריפה”.
בכבאות והצלה לישראל שבים ומדגישים לציבור לא להדליק אש גלויה בסמוך ליער או לחורש ולשמור על כל הוראות הבטיחות.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?