דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

סיירת הורים חדשה במושב תרום

סיירת הורים נוספת במטה יהודה. בעקבות יוזמה של מספר הורים במושב תרום שביקשו להקים סיירת הורים ויצרו חיבור לתכנית 'מועצה ללא אלימות' התקיים לאחרונה ערב ההשקה של הסיירת בתרום בהשתתפות נציגי 'מועצה ללא אלימות' במטה יהודה, הרב יהודה ישרים והורים. לאור זאת, החלה הלכה למעשה הכשרת הסיירת, גיוס הורים לפעילות ויציאה לסיורים ברחבי היישוב.

סיורים ראשונים כבר יצאו לדרך בימי שישי כשהמטרה היא לגייס עוד ועוד הורים על מנת להרחיב את ימי הפעילות וליצור מפגשים בלתי פורמאליים עם בני הנוער.

בשבוע שעבר התקיימה בבית העם בתרום הרצאה להורים שהעביר צורי דהאן בנושא 'מניעה והעלאת מודעות לסכנות העומדות בפני בני הנוער'. דהאן, מנכ"ל חברת 'פסיעות' ובעברו מדריך ב'רטורנו' שיתף את ההורים בסיפורו כבוגר ישיבה תיכונית וטיפול גמילה, ונתן בידי ההורים כלים להתמודדות עם בני הנוער בעולם הרשתות החברתיות ולחצים חברתיים בלתי פוסקים.

למען הילדים ובני הנוער במושב. מפגש סיירת הורים בתרום

"היוזמה של ההורים להקים סיירת בתרום נובעת מתוך הבנה כי הראשונים ליטול את השינוי לידיהם הם התושבים החיים בקהילה", ציין סיון כהן-טופל, מנהל תכנית 'מועצה ללא אלימות' במועצה אזורית מטה יהודה. "סיירת הורים היא דוגמא אחת מיני רבות לקהילה הלוקחת אחריות על איכות חייה. האמירה 'דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד אחד' מוכיחה עצמה בכל פעם מחדש במסגרת סיירות ההורים והתכניות השונות שמפעילה 'מועצה ללא אלימות'. אני קורא להורי תרום להצטרף לסיירת החדשה וליישובים נוספים לעשות צעד משמעותי ולהקים סיירת הורים למען הילדים ובני הנוער".

סיירת הורים היא קבוצה של הורים מתנדבים המאמינים שלהורים תפקיד חשוב והכרחי בשמירה על ילדיהם בקהילה ובאזור בו הם חיים. תוך מתן דוגמא אישית ומעורבות חברתית יכולים ההורים להוות פלטפורמה לשינוי משמעותי, למניעה, לצמצום התנהגות בסיכון ולהגברת תחושת הביטחון האישי של בני הנוער והתושבים. כל זאת תוך יצירת שיח בלתי פורמאלי עם בני הנוער ושמירה על פרטיותם.

מנתונים שהתקבלו במועצה בשנים האחרונות עולה כי בני הנוער רואים בחיוב את קיומה ופעילותה של סיירת הורים ביישוב, מביעים צורך לשוחח עם מבוגר אחראי ומשתפים את חברי סיירות ההורים במה שמעסיק אותם בשעות הפנאי.

להצטרפות לסיירת ההורים בתרום יש לפנות ללילך 052-7250881 או לאיציק 050-3985355.

לפרטים על הקמת סיירת הורים ביישובים נוספים ניתן לפנות לרוית אביב, אחראית תחום הפנאי בתכנית 'מועצה ללא אלימות' 050-6581211.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?