דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תרומות: ניב ויזל מוביל עם רבע מיליון שקל

הבחירות בפתח

המועמד לראשות המועצה האזורית מטה יהודה, ערן אוחנה, פרסם השבוע קריאה נרגשת לציבור תומכיו לסייע לו במימון הקמפיין. הקריאה של אוחנה מציגה את העלות הגבוהה הנדרשת למימון קמפיין בחירות, במיוחד במועצה אזורית ענקית כמו מטה יהודה. זה גם מוביל לחשיפה של הנתונים הפומביים של גיוס התרומות אצל מועמדים אחרים במטה יהודה וביישובים אחרים בסובב ירושלים. (כל הנתונים נלקחו מאתר הדיווח של מבקר המדינה ונכונים לתאריך 8.10.18)

 

מטה יהודה

 

ברשימת מבקר המדינה שבה מדווחים התרומות שגייסו המועמדים יש ארבעה שמות בלבד: ניב ויזל, ערן אוחנה, משה דדון ויוסי משה. המועמד הפורש, שלומי מגנזי, לא מופיע ברשימה זו. ניסיונות לברר עם מגנזי מדוע הוא אינו מופיע ברשימה, כמו שאר המועמדים, עלו בתוהו.

         בכיר מגייסי התרומות הוא ניב ויזל. היקף התרומות הכולל שגייס עומד על 262 אלף שקל. התרומות מגיעות מ -11 יישובי המגזר השיתופי שרובם תרמו לויזל את הסכום המירבי – 25 אלף שקל. יוצא דופן הוא מושב יד השמונה שתרם מחצית מזה – 12,500 שקל.

 

          במקום השני מתייצב משה דדון, ראש המועצה שהורשע השבוע בקבלת שוחד, מירמה והפרת אמונים. במהלך תקופת קמפיין הבחירות שלו, שנמשך כארבעה חודשים, הצליח דדון לגייס 51 אלף שקלים מ-12 תורמים. הכספים הללו שימשו אותו לכנסי הבחירות שלו ולמימון פעולות שונות הקשורות בקמפיין.

 

          במקום השלישי בגיוס תרומות נמצא יוסי משה, שגייס 22,500 שקל תרומות מ-6 תורמים. הקמפיין של יוסי משה נחשב המושקע והיקר ביותר מבין הקמפיינים של כל שאר המועמדים. יש האומדים את העלות הכוללת של הקמפיין ביותר ממיליון שקלים. יש לציין כי יוסי משה הצהיר בתשובה לשאלת קבוצת הפעילים "מטה 57” כי הוא מממן את הקמפיין שלו בעצמו. לא ברור כיצד זה מתיישב עם העובדה שלפחות סכום קטן מהקמפיין גוייס בתרומות.

 

נכון לשעת כתיבת שורות אלה, המועמד ערן אוחנה לא גייס תרומות כלל. לנוכח קריאתו לציבור לסייע לו בתרומה – אפשר ומצב זה ישתנה עד מועד הבחירות.

 

מבשרת ציון

 

במערכת הבחירות של מבשרת ציון יש רק מועמד אחד לראשות המועצה – ראש המועצה המכהן, יורם שמעון. כמובן שמצב זה מייתר את הצורך לגייס תרומות. אך ליורם שמעון יש רצון להגביר את כוחו גם במליאת המועצה המקומית, וזאת כדי לשלוט במליאה ולקדם החלטות ועניינים הנמצאים מבחינתו בראש סדר העדיפות.

יורם שמעון מריץ למליאת המועצה רשימה אשר נכון לשעת כתיבת שורות אלה עדיין לא גייסה אף תרומה.

 

          סגנו של שמעון, רוני שטייניץ, רץ אף הוא למליאת המועצה ברשימה הנקראת "שלכם – רוני שטייניץ". הרשימה הצליחה עד עתה לגייס סכום של 8500 שקלים מחמישה תומכים.

 

הר אדר

 

במערכת הבחירות ביישוב היוקרתי הר אדר מתמודד ראש המועצה הנוכחי, חן פיליפוביץ' מול רשימה בראשותו של חבר המליאה היוצאת, חיים מנדל-שקד.

הרשימה בראשותו של פיליפוביץ' גייסה עד עתה סכום של 5000 שקלים שהפקיד לקופתה פיליפוביץ בעצמו.

עד עתה לא נרשמו תרומות ברשימה של מנדל-שקד.

 

אבו גוש

 

באבו גוש מתמודדים שלושה על תפקיד ראש המועצה המקומית: ראש המועצה הנוכחי, עיסא ג'אבר, ראש המועצה הקודם, סלים ג'אבר, ודמות חדשה בנוף הפוליטי המקומי, עו"ד קאזם איברהים. נכון לשעת כתיבת שורות אלה לא הצהיר אף אחד מהמועמדים על גיוס תרומות.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?