דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ונוס הזמנות שלום

מהו מודל היופי שלך? האם תוכל לאפיין אותו? האם ישנה דמות כלשהי המייצגת אותו עבורך? האם הוא מתבטא בפן החיצוני, או הפנימי, או שמא טומן בחובו את שניהם?

ה"מודל" המדובר הינו דגם מייצג, המהווה דוגמה לחיקוי, או לחזון, אשר אנו שואפים להגיע אליו. לעתים נפגוש אותו בחלומות, ובתקופות בהן נזדקק לו במיוחד. מודל זה יופיע בחלומות כתמונה, או מצב, ללא התרחשויות מרובות, אין בחלום עלילה, מתח או דרמה – החלום יופיע כשהוא מותיר בנו את רישומו, מעורר פליאה, או התפעלות.

חולמים רבים שפגשו מודל שכזה בחלומם מתעוררים עם תחושה של התפעמות, כמו קיבלו מענה לחיפוש שלהם לתשובות רבות בו-זמנית, מעין התבהרות של כיוון לקראתו הם פוסעים, כמו פנס מאיר את הדרך. זוהי התגלות מעצימה, והתעוררות (תרתי משמע) מחלום הנוסך ביטחון גם אל חוויית המציאות.

בעוד רוב החלומות שנזכרים על ידי חולמים, הם מהסוג ה"משחרר", מכילים דרמה, או מתחים, ועלילות מרובות, כשתפקידם העיקרי הוא לפרוק ולשחרר את המתחים האגורים ברגשותינו לטובת בריאותנו הנפשית. חלום מסוג זה הוא נדיר יחסית, שונה מאלו שציינתי, ותפקידו העיקרי הוא מתן מענה הטומן בחובו הדרכה, חזון, או מודל של מופת, אשר בהשראתו אנחנו צועדים.

בחרתי הפעם להציג כאן חלום של א' בשנות ה-50 לחייה, שמצאתי בו מקור להשראה עבורה באופן אישי, אך מהווה השראה גם לנשים רבות אחרות כדוגמתה. כנשים רבות בגילה, מתמודדת א' עם תמורות הגיל – תסמיני גיל המעבר, עלייה במשקל, ודימוי גוף שמשנה את פניו. בעודה מתנהלת ומתפקדת בשגרת יומה, מעובדים רגשותיה בלילות, בחלומות. בחלום מיוחד במינו בחרה א' לשתף אותי, והוא כאן לפניכם, עם המענה שקיבלה ממני ביחס אליו והתכתובת שהתקיימה בינינו.

א' כותבת: "בחלומי ראיתי לנגד עיניי קטלוג צבעוני ומרשים... בדומה לקטלוגים של אופנה. כשדפדפתי בו גיליתי כי בכל העמודים מככבת בו הדמות של ונוס, מהציור המפורסם של בוטיצ'לי, בפוזיציה המוכרת מהציור – עם ידה האחת מונחת על חזה, שיערה המשתפל ברכות על כתפיה ומבטה הרך. בחלום התפעלתי ואמרתי לעצמי: איזה יופי … אופנה חדשה.”

זוהרית: החלום מתאר כיצד נפרש לפנייך מודל חדש (אופנה חדשה), המייצג עבורך דגם ליופי נשי, אשר יכול להעניק לך מקור להשראה. דגם זה הוא מעין קוד הטומן בחובו מכלול של פרטים פנימיים וחיצוניים, אשר דרכם תוכלי להביט בעצמך באהבה (ונוס = אלת האהבה, המקבילה לאלה אפרודיטה). זוהי הזדמנות להאיר את שמי חייך, ככוכב נוצץ (כוכב נוגה, על שם האלה ונוס).

אפרט את המרכיבים המוצפנים במודל זה: אהבה, נשיות, רכות, יופי, חן של גוף עגלגל, יצירת מופת נצחית, מקור להתפעלות, כוח ועוצמה (אלה), דימוי נשי שלם ועוד... כל אלה נאספים לכלל מודל צרוף, המוצג בפנייך בחלום, זאת על מנת להעצים אותך ולשרת את החזון הבא שלך.

בציור הידוע מופיעה האלה כשהיא מעורטלת באופן חלקי – מה שיכול להעניק לנו עוד רמז אודות מודל מופתי זה. הגילוי / החשיפה (עירום) נתפש כמשהו נאצל, אינו מהווה עדות לחולשה/זנותיות כלשהי, ואינו מלווה בבושה, אלא מוצג בתפארתו וביופיו. מכאן תוכלי להפיק עוד השראה לעולמך שלך – להתגלות ולהיחשף בגאווה במי שאת.

החלום משקף כיצד מודל זה עומד לרשותך, לו רק תבחרי בו, ממש כפי שאפשר להזמין דגם, או מלבוש מקטלוג אופנה.

אם היו בך לבטים אודות גופך ונשיותך, התברכת בחלום שכולו ריפוי והעצמה, המציג לך מודל חדש להתבוננות על עצמך, כיצירה מופתית, שתמורות גילה ומשמניה הם חלק בלתי נפרד מיופייה, שאינך מתנצלת בהם, אלא גאה ומודעת לכוחך.

א' מגיבה: וואווו.... אמנם התעוררתי נפעמת מהמראה המיוחד ומהחלום עצמו, אך את הצלחת למלל ולפרט את התיאור עד לתובנות מעמיקות. מתפעלת גם מזה... מודה לך מאוד ולוקחת את כל התובנות לחיזוק. אלפי תודות

חלומות פז מבורכים !

זוהרית רובין

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?