דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הבייבי שלך

 

הבמאי הפנימי שבתוכנו, תת המודע, משקף את הלך רוחנו הפנימי במשלים וסימבולים, המופיעים בחלומות בתרחישים שעולים על כל דמיון.

בחלומות רבים מופיעים תרחישים של הריון, לידה והורות לתינוקות, גם אצל מי שנושא ההולדה כלל לא רלוונטי לחייו. רבים עשויים להתעורר מחלומות שכאלה מופתעים ותמהים, ובכלל זה גברים, המופתעים לראות את עצמם יולדים תינוק בחלום. כאן המקום להרגיע כי אין מדובר בהריון, או לידה, או תינוק כלשהו, אלא בסימבול ומשל בשפת החלום.

התינוק בחלום הוא משל לפרויקט כלשהו מחייו של החולם, אשר הוא שוקד על הוצאתו אל הפועל – הולדתו. חשוב לשמוע את סיפור החלום כולו, כדי להבין איזו חוויה רגשית הוא משקף – חוויה רגשית של החולם ביחס לאותו פרויקט בחייו. המושג "פרויקט" מתייחס לתוכנית, רעיון, מיזם, יוזמה, עבודה, עבודה בלימודים, ה"בייבי" שלנו. לעיתים רחוקות מיוחס ה"פרויקט" ללידה של ממש, למי שהדבר רלוונטי לחייו, שהרי גם הריון ולידה במציאות מהווים פרויקט בפני עצמו.

מצורפים קטעים מתוך חלומות להמחשת הרעיון. חלומות אלה הם מהסוג ה"משחרר", המשקפים חוויות רגשיות, מציפים ופורקים את המתחים האגורים בתוכנו לטובת בריאותנו הנפשית.

 

שלישיית תינוקות צווחניים

ק' כותבת: ...”בחלום נולדו לי שלושה תינוקות, והם היו צווחניים להחריד... ניסיתי להרגיע אותם בכל דרך ולא הצלחתי, לא הספקתי להניק אותם והרגשתי שאינני מסוגלת לטפל בשלושתם יחד"...

זוהרית: קטע זה מחלומה של ק' משקף את תחושותיה כיצד היא הוציאה לפועל שלושה פרויקטים בו-זמנית (שלישייה), היא חשה דלה באנרגיה להזנתם (לא מספיקה להניק), לא מסוגלת לטפל בשלושתם בו-זמנית, והם תובעניים מאוד (צווחניים).

החלום מציע לק' לבחון את נטל האחריות שלקחה על עצמה בשלושה פרויקטים בו-זמנית.

 

לידה לפני הזמן

ג' כותבת: … “נסעתי בחלום במכונית ותוך כדי נסיעה הבנתי שאני בהריון בחודש שביעי בערך... ואז מתברר לי שהתינוק אוטוטו יוצא, שאני מתחילה ללדת. בחלום אני מוטרדת מזה שהלידה מוקדמת מידי"...

זוהרית: קטע זה מחלומה של ק' משקף את תחושתה כיצד היא מתנהלת (נוסעת) בחייה, תוך כדי הוצאה לפועל של פרויקט כלשהו בחייה (הולדה), אשר טרם הספיק להבשיל די-צורכו (לידה מוקדמת).

החלום מציע לג' לבחון את רמת הבשלות של הפרויקט שהיא שוקדת על הוצאתו לפועל, והאם יש מקום להעניק עוד זמן לבשלותו - בתכנון, הכנות, היערכות וכולי..

 

גברים יולדים בלילה

א' כותב: … “הבנתי בחלום שאני בהריון בחודש מתקדם ושאני עומד ללדת. בחדר הלידה עמדו סביבי הרופאים וזו הייתה לידה קשה מאוד, עד שנולד סוף סוף התינוק. התינוק היה חמוד, בריא וחייכני"...

זוהרית: לתדהמתו של א', גם הוא יכול ללדת... בחלומות. חוץ מהחיוך שמעלה החלום הזה, עלינו לזכור כי מדובר בסימבול/משל בשפת החלום. חלומו של א' משקף את הוצאתו לפועל (הולדתו) של פרויקט כלשהו בחייו (תינוק). החלום מתאר כיצד הוא חש שהפרויקט הבשיל (הריון מתקדם) והוצאתו לפועל בזמנה, אך לוותה בקשיים - "צירי לידה", “כאבי לידה". יחד עם זאת, מעיד החלום על שביעות רצונו של א' מהתוצאה (תינוק חמוד, בריא וחייכני). מזל טוב !

 

סיפור חלום אישי

כמי שכותבת את המדור הזה, רוצה לשתף בסיפור חלום משלי. תהליך כתיבת ספרי "מקדש החלומות" נמשך זמן רב, אך בנקודה מסוימת הושלם, כאשר העתקתי את הקובץ לדיסק ע"מ להעבירו להוצאה לאור, להמשך הפקת הספר עד לדפוס. חלומי המצורף כאן הופיע באותו היום שבו התהליך הושלם מצידי.

בחלום ראיתי את עצמי חובקת תינוקת, שזה עתה נולדה. התינוקת הייתה יפהפייה ומושלמת מבחינתי. הבחנתי שאין לה בגדים ועטפתי אותה בבגד רך בצבעי תכלת, שעליו מצוירים עננים לבנים. בחלומי היה נדמה שהיא עשויה ליפול מהמיטה ודאגתי ליישר ולייצב אותה. התעוררתי מהחלום מחויכת ושבעת נחת מהתינוקת.

החלום שיקף עבורי את החוויה הרגשית ביחס להוצאת הספר. הוא מתאר כיצד הרגשתי בנקודה בה השלמתי את הוצאתו לפועל של הפרויקט (ילדתי), וכיצד חשתי שבעת נחת מהתוצאה (התינוקת מושלמת ויפהפייה בעיניי). עוד מספר החלום כיצד הרגשתי שהספר בעל איכויות נשיות (תינוקת) ושיש בו צורך במארז/עטיפה (התינוקת עירומה), שתייצג את תוכנו של הספר על חלומות (בגד בצבעי תכלת עם עננים). כמו כן, מספר החלום כיצד הרגשתי צורך להמשיך ולייצב את הפרויקט לבל ייפול בהמשך (דואגת לייצב את התינוקת מפני נפילה).

לימים, יצא הספר "מקדש החלומות" לאור, כשבעטיפה שלו ציור פנים של אישה עצומת עיניים. הספר כמו אז, גם היום, לשביעות רצוני, והחלום שבישר על הולדתו לא יישכח.

 

חלומות פז מבורכים !

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?