דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 09 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מחלקת הבשמים

לא פעם אנו משתמשים בביטוי "להריח משהו באוויר" כשאנו רוצים לבטא את הרעיון שיש לנו אינטואיציה לגבי משהו, או אינפורמציה נוספת סמויה מן העין.

בעברית נשמע ביטויים כמו: “אני מריחה משהו באוויר", או "לעסקה הזו יש ריח רע", או "אני מריחה שמשהו טוב קורה", או "יש לזה ריח של הצלחה" וכו'.

החלומות משקפים לנו את הלך רוחנו. הבמאי הפנימי שבתוכנו, תת -המודע, מתאר במשלים וסימבולים את אותו הלך "הרוח" הקשור גם ל"ריח" שנפגוש בחלום. במקרים רבים נפגוש בחלום את הריחות הנישאים אלינו מנבכי האינטואיציה שלנו. אני ממליצה להקשיב להם, לחלומות אלה. הם יעניקו לנו מידע חשוב כהדרכה מתבונתנו הגבוהה, ומידע זה יופיע בחלום בתרחישים שעולים על כל דמיון.

מצורפים קטעים מחלומות לדוגמה, הממחישים את הרעיון.

 

מסרים סמויים במחלקת הבשמים

ג' כותבת: ...”בחלום הסתובבתי עם החבר שלי בחנות כלבו גדולה, עד שהגענו למחלקת הבשמים ונעמדנו מול מדפים עמוסים בבקבוקים זהים בגודלם ובצורתם.  הם היו מלאים בבושם חדש למכירה בשם: "האישה האחרת"...”

זוהרית: חלומה של ג' מתאר כיצד האינטואיציה שלה "מריחה באוויר" תחושה חדשה (בושם חדש) וסמויה מן העין ביחס לחבר שלה (החבר שלה איתה בחלום). החלום אף מעניק לנו רמז מילולי בשמו של הבושם: "האישה האחרת", שיכול לשקף את תחושתה כי יש אישה נוספת מלבדה, או שהיא עצמה מרגישה כעוד אישה במשולש יחסים.

 

הזמן מתאים לחופש ?

ס' כותבת: ...”בחלום הייתי מול הדיילת של הקוסמטיקה, והיא התיזה עליי כל מיני בשמים ולא ידעתי באיזה בושם לבחור... אחרי מבוכה מסוימת והתלבטות בסופו של דבר בחרתי את הבושם "Freedom” שנראה לי מתאים"...

זוהרית: קטע זה מחלומה של ס' מתאר תהליך כיצד בתחילה היא מרגישה שעומדות לרשותה מבחר אפשרויות (כל מיני בשמים), אך לאחר התלבטות האינטואיציה שלה נוטה לבחור את מה שמתאים לה ביותר. שמו של הבושם בחלום מדבר בעד עצמו: חופש.

 

לא סגור על תחושות האינטואיציה

ע' כותב: ...”בחלום כל החדר היה הפוך, מלא בארגזים, ניירות וספרים מושלכים... ועל השידה עמד בקבוק בושם גדול ובולט לעין, אבל בלי פקק, כך שכל הריח התנדף ממנו"...

זוהרית: קטע זה מחלומות של ע' מתאר כיצד חייו עוברים שינויים, מהפכות וסדרים חדשים (ארגזים, ואי-סדר בחדר). בד בבד עם זאת הוא מרגיש כיצד התחושות האינטואיטיביות שלו ושעמדו לרשותו (הריח) הולכות ומתפוגגות (הבושם מתנדף).

 

עסק גדול, אך מריח רע

ש' כותב: ...”הגעתי לפגישה בבית קפה, ומולי ישב איש עסקים ענק, ונדף ממנו ריח חריף ונוראי של אפטר-שייב, זה מאוד הציק לי, הסיח את דעתי מכל העניין. למעשה לא הצלחתי להבין מה הוא אומר, או להקשיב בכלל"...

זוהרית: חשוב לציין כי גם במציאות הייתה לש' פגישה עסקית עם מישהו שהוא ראה בו פוטנציאל לשיתוף פעולה עסקי טוב. החלום מתאר כיצד הוא מרגיש שלצד הפוטנציאל השמן לעסקים (איש ענק), הוא מתעורר להבחין (קפה) ולהריח באוויר משהו נוסף, שאיננו לטעמו (ריח נוראי), התקשורת מעורפלת והנסתר מאפיל על הגלוי...

 

שבר וגילוי של ריח זול

ד' כותבת: ...”הסתובבתי מבוהלת בין כל חדרי הבית, וכשחלפתי בין המסדרונות והחדרים שמעתי משהוא מתנפץ, כמו זכוכית... על הרצפה ראיתי בקבוק בושם שבור וכל הבית התמלא בריח החזק והחריף... ריח של בושם זול"...

זוהרית: קטע זה מחלומה של ד' מתאר חוויה רגשית של בהלה פנימית בתוכה (מסתובבת מבוהלת), אולי בתקופת שינויים ומעברים (מסדרונות) – תהליך שמגיע עד שבר/משבר (קול ניפוץ). כשביכולתה להריח בחושיה האינטואיטיביים (להריח) כי מדובר במצב נמוך מבחינתה (בושם זול על הרצפה).

 

נחלה חושים שימושיים

ק' כותבת: ...”אמא שלי נתנה לי בחלום בקבוק קטן של בושם, וידעתי שאני יכולה להשתמש בו בכל פעם שאני נקלעת לוויכוח כלשהו, או מצב מתוח עם בעלי... בחלום זה היה נדמה כמו משהו שימושי מאוד, אפילו הגיוני, וגם נתן לי תחושה של ביטחון מסוים, למרות שכעת כשאני חושבת על זה, המתנה הזו מוזרה למדיי...”

זוהרית: חלומה של ק' מתאר כיצד היא מרגישה שהיא ירשה מאימה את האינטואיציה (קיבלה מאמא שלה בושם), שיכולה לעמוד לרשותה במצבים של מתח ביחסים עם בעלה. החלום מתאר כיצד היא מוצאת בתכונות אלו ביטחון ואיכויות שימושיות ומועילות לחייה.

חלומות פז מבורכים !

זוהרית רובין

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?