דלג לתוכן העמוד
יום שני, 10 במאי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

11 מיזמים חדשים בחממה הטכנולוגית האזורית

מחזור חדש של מיזמים מבטיחים החל בתקופת החניכה במסגרת החממה הטכנולוגית האזורית “MaofTech בית שמש". זהו המחזור השני שנפתח במסגרת החממה לאחר שהמחזור הקודם הסתיים בהצלחה בחודש אוקטובר האחרון.

המאיץ הטכנולוגי הוקם לפני כשנה על ידי מעוף, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה בשיתוף עם חברת סינובייט. היוזמה להקמת המאיץ היא חלק מהחזון להפיכת אזור בית שמש ומטה יהודה למרחב המקדם יזמויות הייטק ותומך במיזמים טכנולוגיים. המאיץ הטכנולוגי משמש כבית ליזמים בתחילת דרכם, בו הם מקבלים את הכלים לפיתוח המיזמים שלהם תוך ליווי והדרכה מקצועית.

למחזור הראשון של המאיץ התקבלו 12 מיזמים של תושבי בית שמש ומטה יהודה, שנבחרו בקפידה ועוסקים במגוון תחומים טכנולוגיים. את המשתתפים ליוו מנטורים מקצועיים, אנשי שיווק ומומחים בתחומים שונים והם מקבלים הנחיה אישית וקבוצתית בנושאי פיתוח מוצר, פיתוח עסקי, שיווק, גיוס משאבים, ניהול ועוד. בנוסף, נהנו היזמים מסביבת עבודה נוחה המותאמת עבורם במתחם המשרדים הייטקיסטי של TEAMUP בבניין "ביג".

היזמים ייהנו מתוכנית העשרה מקצועית. סדנא במאיץ הטכנולוגי בית שמש

ראשת העיר בית שמש, עליזה בלוך, שהשתתפה באירוע הסיום של המחזור הראשון שיבחה את היזמים הטכנולוגיים. "בעולם תרבותי בו יש המון ׳כוכבים נולדים׳, אתם מבחינתי גיבורי התרבות האמיתיים ומהווים מבחינתי מודל של החברה הישראלית ואת פניה היפות של העיר בית שמש", עודדה בלוך את היזמים.

למחזור השני התמודדו 60 מיזמים ולאחר סדרת ראיונות ובדיקות התקבלו לתוכנית 11 מיזמים מבטיחים. היזמים ייהנו מתוכנית העשרה מקצועית במסגרתה ישתתפו בסדנאות מרתקות, סיורים בתעשיית ההיי-טק, מפגשים עם מומחים, ואירועי קהילה מגוונים.

בין המיזמים שהתקבלו למחזור החדש: מערכת חכמה למניעת מוות בעריסה ומעקב התפתחותי, מכשיר למדידת לחץ תוך-עיני נייד, פרסום און-ליין על גבי מסכים ברחבי העולם, פתרון חכם לבעיית אי השוויון בין צרכנים לגופים גדולים, פיענוח מידע גנומי מותאם אישית, מכולה מתפרקת מודולרית, ייצור אנרגיה ירוקה במשק חקלאי, העצמת חוויית השירות בממשקים אינטרנטיים, שרות המאפשר ללקוח ולמעסיק להציע קבלת שרות במכרז, מערכת מבוססת AI וחוכמת המונים לחדשנות בארגונים, ומיזם הדמיה תלת מימדית של נדל"ן.

אדם גריי, יזם רב גוני וסטרטאפיסט ותיק, הבעלים של חברת POC, שהוביל הקמת אקסלרטור בינלאומי בתל אביב, יהיה אחראי מטעם חברת Cinnovate מפעילת התוכנית, על תהליכי החניכה המקצועית של היזמים והמיזמים.

חגי שאנני, מנהל המאיץ הטכנולוגי 'MaofTech בית שמש' מטעם מעוף מספר שבזכות המאיץ כבר אפשר לראות כיצד מתממש החזון של משרד הכלכלה להפוך את הפריפריה למרכז פיתוח טכנולוגי כיוון שבנוסף לתושבים מבית שמש וממטה יהודה, בין היזמים המבטיחים שהתקבלו למחזור 2020 יש גם יזמים מתל אביב, כפר סבא, ירושלים ועוד.

לרווחת תושבי בית שמש ומטה יהודה המאיץ מתכנן לקיים מספר אירועים מקצועיים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום, מידע מפורט יפורסם בהמשך.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?