דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

13 יישובים בסיכון גבוה לשריפות

 

יישוב המוקף בשטחי יער. כפר אוריה (צילום: מטה יהודה)

13 יישובים במטה יהודה נמצאים בסיכון גבוה לשריפות ומהם 11 מוגדרים בסיכון "חמור". במועצה האזורית מטה יהודה משקיעים בסיוע ליישובים שבסיכון ובהגברת המוכנות להתמודדות עם סכנת השריפות.

היישובים שמוגדרים בסיכון חמור הם: בית מאיר, כסלון, נטף, נס הרים, צפרירים, אביעזר, נחושה, שריגים-ליאון, כפר אוריה, נווה שלום ומסילת ציון. בנוסף מוגדרים עוד שני יישובים בסיכון גבוה: תרום וזנוח. יישובים אלה מוקפים בשטחי יער הסמוכים לגדר היישוב, דרכי הגישה אליהם ארוכות ועוברות בסמיכות לשטחים מיוערים, ותשתיות מים וחשמל נמצאות גם הן בסיכון גבוה.

ממטה יהודה נמסר כי המועצה תמכה בעבודות לחישוף שטחי יער הסמוכים ליישובים ובפעולות נוספות במטרה להכין את השטח לקראת הקיץ בהיקף כולל של 180 אלף שקל. בין היישובים שביצעו עבודות מניעה: מסילת ציון (כריתת עצים), נס הרים (פינוי גזם, כריתה, חישוף ודילול עצים), אבן ספיר (הצטיידות בציוד כיבוי), גבעת ישעיהו (חישוף עשבייה), גיזו (חישוף קו אש מסביב ליישוב), נתיב הל"ה (חישוף ודילול). במועצה קוראים ליישובים נוספים להצטרף למאמץ למניעת סכנת האש.

המועצה יחד עם תחנת הכיבוי בית שמש פועלת להקמת צוותי כיבוי ביישובים (מתנדבים שיעברו הכשרה עם ציוד ויתנו מענה בשעת הצורך). מערכות החירום של המועצה חוברו למערכות רשות הכיבוי וההצלה ומוקדני המועצה נמצאים בקשר עם קק"ל בנושא. מחלקת הבטחון של המועצה מבצעת תרגילים משותפים עם משטרת ישראל וכוחות הכיבוי וההצלה שבהם מדומים תרחישים של שריפות באזורים בעלי סיכון. לאחרונה הסתיימו הליכי הרישוי של אוטובוס חפ"ק (פיקוד קדמי) של מטה יהודה אשר ישפר את יכולת המועצה להתנהל מול גורמי החירום בזמן אמת.

במטה יהודה מדגישים כי יש להישמע להנחיות רשות הכיבוי וההצלה. בפרוץ שריפה, יש לפעול מיד לכיבוייה ובמקביל להזעיק את שירותי הכבאות בטלפון 102. בדיווח על שריפה יש לציין מיקום מדויק, סוג השריפה, מימדיה, דרכי גישה למקום וחבירה עם אדם שיקבל את כוחות הכיבוי ויכוונם למקום. במקביל יש לדווח למוקד המועצה בטלפון 8108*.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?