דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

17 אלף תלמידי מטה יהודה יצאו לחופש הגדול

נפרדים מהמורים בבי"ס 'אלון' (צילום: מטה יהודה)

שנת הלימודים תש"פ זימנה לצוות החינוכי בבתי הספר, לתלמידים ולהורים, אתגר לא פשוט בדמות מגיפת הקורונה. השבוע סיימו בתי הספר היסודיים את שנת הלימודים, וזאת לאחר שבמהלך החודשים האחרונים פעלו במסגרת של למידה מרחוק ובהמשך במתכונת של קפסולות. מינהל החינוך במועצה האזורית מטה יהודה פעל במרץ במהלך תקופה זו על מנת להבטיח את בריאות התלמידים.

בסך הכל סיימו את לימודיהם כ-17 אלף תלמידים במטה יהודה הלומדים ב-22 בתי ספר ברחבי המועצה ובמעל 100 בתי ספר בערים ירושלים ובית שמש.

בוגרי שנת השירות של 'התנועה החדשה' נעלו את השנה במחווה של הכרת תודה והוקרה על חוויות השנה החולפת.

בית הספר המשלב 'דרור' בחר לסיים את השנה בקריאה לתלמידים להמשיך ולהשמיע קול בהקשר לנושאים העומדים בלב העניין הציבורי תוך פיתוח יכולות הקשבה. ענבל פיקהולץ, מנהלת, 'דרור-על יסודי ברנקו-ווייס': "תודה על שנה שבה למדתי מכם על יוזמה, יצירתיות, כנות, מאמץ וכוח רצון לשנות. שתהיה לכם חופשה בריאה ובטוחה".

בבית הספר 'מתיתיהו' בניהולה של אילנית כהן, התקיים טקס מיוחד עבור בוגרי כיתות ו'. במהלך הטקס צעדו הבוגרים, כשהם חבושים בכובעי 'אקדמיה', בין טורי התלמידים הצעירים אשר מחאו להם כפיים ובתום המצעד, הניפו את הכובעים באוויר.

בבית הספר 'עין הרים' קיבלו בהתרגשות מכתב תודה של הורי התלמידים, שהודו לצוות החינוכי על המאמצים שהושקעו על מנת לייצר שגרת לימודים תקינה. לילך זריהן, מנהלת יסודי עין הרים: "ילדים יקרים, מאחלת לכולכם הצלחה רבה בהמשך, ודעו כי אנחנו תמיד כאן בשבילכם. כבר מתגעגעת ומצפה לראותכם, עלו והצליחו והיו מאושרים...חיבוק גדול".

בבית הספר היסודי 'אלון' נפרדו ממורים שיצאו לגמלאות וציינו עד כמה למדו במהלך השנה בנוגע להסתגלות למציאות החדשה של כולנו. דרור איוניר, מנהל בית הספר אלון: "הורי בית הספר אלון, התמיכה והפירגון לאורך השנה, שמחים שזכינו בקהילה תומכת ואוהדת, אוהבים את ילדיכם, ילדינו, ומודים לכם על האמון שאתם נותנים בנו יום ביומו. קיץ נעים ומשפחתי ובריאות לכולם".

בבית הספר קס"ם הדגישו ההורים את חוויית הפרידה ממקום שהיה בשביל הילדים בית שני.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "עברנו שנה מאתגרת שהצריכה מכולנו להתאקלם במהירות למציאות חדשה ומשתנה. אנו מאחלים לכל הילדים קיץ מהנה, בטוח ובריא ומחכים לראותכם על ספסל הלימודים בשנה הבאה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?