דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 18 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הכן כלבך לחורף

אפשר לעזור לחיות המחמד שלנו להתמודד עם הקור והגשמים של עונת החורף. הנה כמה טיפים שכל בעל כלב יכול ליישם

בימים קרים וגשומים אין לתת לכלב להסתובב חופשי

אל תשאירו את הכלב ללא השגחה מחוץ לבית, ותסמכו על כך שלכלב יש פרווה. גם לכלבים קר ובחורף לכל כלב צריכה להיות גישה לאזור מבטחים חם. רוב הכלבים נהנים יותר בבית חמים, זאת למרות שישנם כלבים הרגילים לקור (כמו ההאסקי סיבירי).

 

מקום חם

 

חיות המחמד שלנו לא גדלו בטבע ואין להם את כוח ההישרדות שיש לחיות הבר. אם בכל זאת הכלב רוצה או חייב להישאר בחוץ, יש לדאוג לו למלונה עם מיטה חמה. את האוכל והמים יש להשאיר בתוך הבית או במקום סגור או מקורה על מנת שלא יקפאו או יירטבו.

 

אנטי-פריז מסוכן

 

המנעו מלתת לכלב לאכול שלג. לעתים נמצאים כימיקלים שונים ורעילים בתוך ומתחת לשלג העלולים להיות מסוכנים ביותר. השלג עצמו, אגב, יכול להזיק מאוד לקיבת הכלב ואף לגרום להיפותרמיה.

כמו כן, אם ברשותכם נוזל אנטי-פריז, הרחיקו אותו מאזורים אליהם יוכל הכלב להגיע. כלבים אוהבים את טעם האנטי-פריז שכמובן רעיל ביותר. אם כלבכם בא במגע עם הנוזל, יש לגשת לווטרינר מיידית.

 

נעלי כלבים

 

כדאי להתאים בגד חם לכלבים קטנים או לכלבים עם מעט פרווה או ללא פרווה. נסו למצוא לכלב את הבגד החם והמתאים לו ביותר. מומלץ להתאים לכלבים גם נעליים מיוחדות שיגנו על כפות הרגליים מכוויות קור וחפצים חדים המסתתרים מתחת לשלג. בדומה לילדים קטנים, רוב הכלבים אינם מרגישים בנוח עם בגדים ונעליים, אבל בסופו של דבר כל כלב מתרגל לזה.

 

חוצץ חום

 

החורף גורם לנו להפעיל את מתקני החימום ובהם תנורי על בסיס חשמל, גז, סולר, נפט או עץ. הכן את הבית לחורף - בין אם אתם משתמשים בתנור העובד על נפט, על חשמל או כל סוג אחר, יש לדאוג לחוצץ המגן על כלבכם וימנע ממנו להתקרב למקור החום. זכרו כלבים אינם מרגישים חום בגוף אלא רק באזור האף ולכן הם עלולים להיכוות בלי שירגישו!

 

חשש להיפותרמיה

 

במידה וכלבכם שוכן מחוץ לבית או נמצא זמנית בחוץ ונראה שהוא רועד וקר לו במיוחד, יש להכניסו לתוך הבית או לאזור מחומם, לעטוף אותו בשמיכה ולהעלות את חום גופו מיד. אם אתם חושדים שישנו סיכוי שהכלב סובל מהיפותרמיה, יש לגשת לווטרינר מיד.

נסו למצוא לכלב את הבגד החם והמתאים לו ביותר

הכן את פרוות הכלב

 

כשמתקרב אלינו החורף, רצוי להימנע ממקלחות מיותרות. הפרווה העודפת של כלבכם יכולה להניב תועלת בחורף הקר. באופן כללי, מומלץ לקלח את הכלב כל שישה עד שמונה שבועות, אך אם אין בעיית ריח או לכלוך קיצונית באותו זמן, אפשר לוותר לו על מקלחת אחת באמצע החורף.

 

פעילות חשובה

 

צאו עם הכלב ורוצו איתו כל עוד מזג האוויר בחוץ נעים ומרשה זאת. רוב בעלי הכלבים ורוב האנשים בכלל יעדיפו להישאר בבית מתחת לשמיכות בחורף כשגשום בחוץ. כיוון שריצה או טיול ארוך בפארק יורדים מהפרק במקרה זה, ניתן לשחק עם הכלב הרבה בתוך הבית ובכך לפצות על פעילות פיזית חסרה. כמו כן, כיוון שהכלב עוסק פחות בפעילות פיזית בחורף, יש להקפיד על כמויות אוכל שונות להתאים אותן לרמת הפעילות שלו.

עם זאת, במזג אויר שלגי, יש להיזהר בטיולים מהחלקה על הקרח. שימו עין על הכלב ושמרו אתו קרוב אליכם - אין לתת לכלב להסתובב חופשי ולהתרחק באזורים עם קרח. במקרים מסוימים הכלב מאבד את עקבותיו בשלג ולכן עליכם למנוע ממנו להסתובב חופשי.

 

(באדיבות: אולפטס, צור הדסה) 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?