דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ריפו חלומי בצבעים

                                       

שיטת הריפוי בצבעים משמשת מטפלים הוליסטיים, והיא נחלתן של תרבויות שונות, עתיקות ומודרניות. צבעים הם מקור לאנרגיה, ומהם תדרים המשפיעים עלינו במציאות הערה ובחלומותינו בשינה. ידוע לנו למשל כיצד מוצרי מזון שאנו אוכלים מורכבים מאיכויות דומות, ולו רק נבחן אותם בשל צבעיהם הדומים.

אמנם, הצבעים בחלום מייצגים משמעויות סימבוליות, אותן ניתן לתרגם ולפענח, אך בד בבד, עצם החשיפה לתדרי הצבעים בחלום טוענת אותנו באנרגיה, המהווה ריפוי, בדומה לכמוסת ויטמין, המשמשות לאישוש, איזון, או הרגעה.

אם התעוררתם מחלום שבו זכור לכם צבע מסוים במיוחד, אפשר לקחת את החלום עוד כמה צעדים קדימה, מעבר לפענוח המשמעות שלו. הצבע שהופיע בחלומכם עשוי להכיל תדרים מבריאים עבורכם בתקופה זו. מומלץ להשתמש בנתון הזה גם במציאות הערה. אם נניח שבחלומכם כיכב הצבע האדום לדוגמה, הנה כמה רעיונות למתן משנה תוקף לחלומכם: להשתמש בפריטי לבוש אדומים, לענוד תכשיטים עם קריסטלים אדומים, להרבות באכילת ירקות/פרות אדומים. בקיצור: לתת לתדרים המרפאים של הצבע האדום להשרות עליכם את השפעתם, גם לאחר שהחלום נגוז.

מצורפים סיפורי חלום, הממחישים את תרומתם של הצבעים בחלימה ובעירות.

 

מרחץ ורוד

ג' כותבת: “שלושה שבועות סבלתי מכאבי גב נוראיים, לא תפקדתי ובקושי הצלחתי לקום מהמיטה. הייתי מושבתת ללא יכולת לצאת לעבודה, ובבדיקות הרפואיות לא זכיתי לתשובה ברורה מה יש לי. תרופות משככות כאבים עזרו באופן חלקי למדי, ואינן מהוות פתרון לאורך זמן. זה היה הסיוט שליווה אותי במציאות, עד להופעתו של החלום הזה.

חלמתי שאני טובלת באמבטיה עם מים בצבע ורוד, כמו של גלידת תות, ורדרד כזה.

בבוקר התעוררתי מהחלום, והבחנתי בתופעה שקשה להתעלם ממנה: הגב לא כאב יותר. התרוממתי מהמיטה ללא כאב... אני קמה, מתפקדת, הולכת יושבת, וכל זה בקלות, כאילו נמחק כל זכר מהסיפור הכואב... נעלם ואיננו מאז ועד היום.

אינני שוכחת את החלום הזה, שמסמל עבורי נס. פשוט נס".

זוהרית: הצבע הוורוד מכיל תדרים לפתיחת הלב, משדר אופטימיות, רוך, הרגעה ואיזון רגשי.

 

יום צהוב

ע' כותבת: “התעוררתי מחלום שזכרתי ממנו את הצבע הצהוב, שהיה דומיננטי בחלום. התעוררתי אל המציאות והבחנתי באורח פלא שבאותו היום נמשכתי לצבע הזה במיוחד. לבשתי בגדים עם מוטיבים צהובים, בחרתי לקחת תיק צהוב שזמן רב לא השתמשתי בו, וכשהכנתי ארוחה למשפחה שמתי לב שתיבלתי את האורז בכורכום... הצהוב כיכב גם במציאות שלי, מבלי שאתכוון לזה במודע. במבט לאחור יש לי תחושה שהייתי זקוקה לצהוב באותו יום".

זוהרית: הצבע הצהוב מכיל תדרים המהדהדים אל אזור הבטן ומערכת העיכול, להרגעה של פחדים והיבטים פסיכולוגיים שזקוקים לעיכול תרתי-משמע.

 

טבילה ירוקה

ש' כותבת: “הלכתי לישון עם חתך עמוק וכואב באצבע יד ימין. בחלום ראיתי את עצמי טובלת את הידיים בתוך מבוע מתוך האדמה של מים ירוקים. המים הירוקים כמו נבעו מהאדמה לשלולית, והיו צמיגיים בתחושה. זה בערך כל מה שזכור לי מהחלום.

כשהתעוררתי הבטתי אל האצבע שלי במציאות ונדהמתי. כל החתך כמעט הגליד לגמרי ולא כאב. אמנם נותרו סימנים קלושים, אך ההחלמה משמעותית".

זוהרית: הצבע הירוק הוא האולטימטיבי לאיזון, ריפוי והרגעה, בכל המובנים – פיזית, רגשית, ואנרגטית.

 

סגולת הסגול

ר' מספרת: ...”באותם ימים הייתי מוטרדת מאוד מבעיות בעסק שלי ועם השותף העסקי שלי, ובחלום ראיתי לנגד עיניי קוסמת יפהפייה, שעמדה מולי והגישה לי קריסטל בגודל אגרוף של אמטיסט (אחלמה – גביש קריסטל סגול, מאבני החושן). האמטיסט הסגול בהק, וכשאספתי אותו לידיי, הרגשתי שלווה גדולה, תחושה פנימית חזקה שהכול יהיה בסדר. כשהתעוררתי מהחלום ועוד באותו היום נכנסתי לחנות שלקריסטלים, וקניתי לעצמי קריסטל אמטיסט, בדומה לזה שקיבלתי בחלום. כשאני אוחזת בו אני מרגישה שהחלום מציף אותי, ובעיקר את הזיכרון הפנימי שמרגיע".

זוהרית: הצבע הסגול מיוחס ליוזמה, לחזון, חלימה, ואינטואיציה גבוהה. תדרי הצבע מחזקים את תחושת הייעוד והכיוון האישי.

 

תיק שחור/לבן

ד' כותבת: ...”בחלום ידעתי שנגנב לי התיק והתרוצצתי לחפש אותו. לבסוף הגיח מישהו שאיננו מוכר לי והחזיר לי אותו. התיק שהוא החזיר לי היה שחור, למרות שהתיק שהלך לאיבוד היה לבן. זה היה נראה לי בחלום כסביר והגיוני, הרגשתי שהוא החזיר לי את התיק שלי"...

זוהרית: הצבע הלבן מייצג פתיחות לאפשרויות מרובות, גישה חיובית, קבלה והכלה. לעומת הצבע השחור, שהינו בעל איכויות של אטימות וסגירות. מצד שני, אותה האטימות של הצבע השחור מהווה גם איכות להגנה, בהיותו צבע בלתי-חדיר.

חלומות פז מבורכים !

זוהרית רובין

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?