דלג לתוכן העמוד
יום שני, 04 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

3.3 מיליון שקל לפיתוח מיזמי אנרגיה חדשניים

משרד האנרגיה ורשות החדשנות יעמידו מענקים לשלוש חברות המתמחות באגירה ושימור אנרגיה

ועדת המחקר המשותפת למשרד האנרגיה ולרשות החדשנות פרסמה לאחרונה קול קורא לחברות טכנולוגיה ישראליות בעלות מוצר או פיתוח טכנולוגי בתחומי האנרגיה והמים למתן מענקים לביצוע תוכניות הרצה ניסיוניות (פיילוטים) וזאת, על מנת להגדיל את מספר הפיתוחים הטכנולוגיים המגיעים לשלב בחינת היתכנות הטכנולוגיה בקנה מידה תעשייתי ובקרב לקוחות רלוונטיים.

במסגרת הקול הקורא הוצע לחברות מענק של עד 50% מעלות הפרויקט שיקדם את פיתוח המוצר לשלב המסחרי. השבוע פרסמה הוועדה את שמות שלושת החברות שזכו בקול הקורא: אוגווינד, זוז פאואר וסיאסול.

"משרד האנרגיה מבין שהדרך לעמידה ביעדי המדינה להפחתת פליטות עוברת בקידום והבשלה של פיתוחים טכנולוגים פורצי דרך. לאור כך, משרד האנרגיה, ויחידת המדען הראשי בפרט, עושים מאמצים לתמוך בחדשנות במענקים, בשחרור חסמים רגולטורים ומתן מכסות חלוץ להתחברות לרשת החשמל", אמרה ראש אגף מו"פ בפועל ביחידת המדען הראשי במשרד האנרגיה, ד"ר יעל הרמן, "אנו מאמינים כי שיתוף פעולה בין הגורמים המקצועיים במשרד האנרגיה והמומחים ליזמות ברשות החדשנות יביא לקידום משמעותי של טכנולוגיות פורצות דרך בתחום האנרגיה בישראל".

"השת"פ בין המגזר הציבורי והפרטי יבטיח וישמר את מעמדה של ישראל כמובילה בחדשנות טכנולוגית", אמר מ"מ סמנכ"ל צמיחה ברשות החדשנות, צביקה גולצמן, "שיתוף הפעולה עם משרד האנרגיה הינו קריטי על מנת להפוך את ישראל ל"ארגז חול" לבחינה וליישום של טכנולוגיות אקלים-טק ולהתמודדות עם משבר האקלים וצמצום פליטות".

כאמור בקול הקורא המשותף זכו שלושת החברות הבאות במימון עבור הפרויקטים המפורטים:

אוגווינד - יצירת מערכת אגירת אנרגיה ממקורות אנרגיה מתחדשים, שניתן להתקינה כמעט בכל מקום, תוך שימוש באגירה שאינה מזהמת ואף מסייעת בייעול אנרגטי כמו גם אספקת אוויר דחוס למפעלים.

ZOOZ Power  (לשעבר צ'אקראטק) - בחינת מערכת לטעינה אולטרה-מהירה של רכב חשמלי, המבוססת על מאיץ טעינה (Power booster) המאפשר טעינת סוללת הרכב בהספק גבוה, גם במקומות בהם רשת החשמל (רשת החלוקה) מוגבלת בהספק. טעינה אולטרה-מהירה מאפשרת תוספת טווח של כ-200 ק"מ תוך 15 דקות טעינה בלבד. מאיץ הטעינה של ZOOZ מבוסס על טכנולוגיה ייחודית של אגירת אנרגיה קינטית בגלגלי תנופה.

סיאסול - מערכת לניטור תקלות בפאנלים סולאריים המתבצע באמצעות סקירה תרמו גרפית של רחפן בחוות ברחבי הארץ.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?