דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 02 בדצמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

5 טיפים לבחירה נכונה של תלבושת אחידה

פתיחת שנת הלימודים קרבה ואיתה קניית התלבושת האחידה. על אף שנדמה שמדובר במשימה קלה של פריט קל לרכישה, הרי שכיום החברות השונות והמותגים דאגו לעשות גם במסגרת האחידה המון אפשרויות בחירת ושינויים. אלו באים לידי ביטוי בגזרות השונות, באיכות הבדים, בצבעים וגם במבצעים והמחירים. אז איך בתוך כל הלחץ וההמולה עושים בכל זאת את הבחירה הנכונה? שאלנו את להב אור- ים, מנהל השיווק של רשת חנויות האופנה SELECT.

תלבושת אחידה - כבר לא כל כך אחידה

התלבושת האחידה נועדה בכדי ליצור שוויון בין התלמידים ולהעניק להורים שקט נפשי. מה שהתחיל לפני מספר שנים כחולצת טי שירט פשוטה שמקסימום מגיעה במגוון צבעים, נוספו כיום מגוון רחב של גזרות ואפשרויות. כך לדוגמא, ניתן כיום למצוא חולצות עם צווארוני וי או ניקי, חולצות שמגיעות עם שרוולים מקופלים, בגזרת טוניקה, קצרות מלפנים וארוכות מאחור, מבדים נושמים שמתאימים לשעורי ספורט, בגזרת סלים פיט צמודה, בגזרה רחבה ועוד. קחו חולצות ממגוון גזרות מעניינות והשתדלו להתאימן למבנה הגוף של הילד או הילדה כדי שיחושו בנוח.

חשבו קדימה

מרבית ההורים קונים את חולצות התלבושת האחידה לפני תחילת שנה בכמות גדולה לכל השנה, גם כדי לחסוך זמן וגם בכדי ליהנות ממבצעי הכמות המשתלמים. עם זאת, זכרו שמדובר בילדים שגדלים לאורך השנה, וכן כי השנה מחולקת לארבע עונות ומזג האוויר משתנה. רכשו חולצות לתחילת שנת הלימודים במידה המדויקת ואת שאר החולצות רכשו במידה מעל על מנת שהילדים יגדלו לתוכה. הדבר יהיה נכון גם בעונת החורף בה אנו מלבישים את הילדים בשיטת השכבות.

חולצות תלבושת אחידה מבית רשת SELECT. (צילום בשיתוף עמותת ביחד לשילוב ילדים עם מוגבלויות, צלם: דמיטרי גרין)

התאמת צבעים

החולצה האחידה זמינה כיום בחנויות וברשתות השונות בכל כך הרבה גוונים וצבעים עד שממש אי אפשר לבחור! רגע לפני ההתלבטות, רצוי להתקשר לבית הספר ולשאול מהם צבעי החובה. האם לטקסים ובימי שישי חובה ללבוש לבן? האם יש ימים בהם על התלמידים ללבוש צבע אחיד? ומה עם שעורי ספורט? לאחר שביררנו סוגיות אלו רצוי להפנות את השאלה לילדים עצמם ולתת להם לבחור על מנת שיהיו מרוצים וישמחו ללבוש את הבחירות שלהן לבית הספר.

מבחן הכביסה

בידקו על התווית את הרכב הבד, מדדו על גופם של הילדים לראות שאינו מגרד או מציק, עבה או דק מידי. שאלו את הורי התלמידים האחרים היכן רכשו והאם מרוצים. במידת האפשר בצעו ניסוי קטן בעצמכם, ריכשו חולצה אחת והעבירו אותה מספר כביסות. בדקו האם מתכווצת, כיצד נראית לאחר כביסה והאם הסמל אינו מתקלף. החולצה ענתה עברה את המבחן? הרווחתם ראש שקט וחסכון לטווח הארוך!

מחירים ומבצעים

בקטגוריית המחירים והמבצעים מתקיימת מלחמה של ממש על כיסם של ההורים, כאשר כל חנות מנסה לגבור על השנייה במבחן האטרקטיביות בכדי לזכות בתשומת לב הצרכן. אל תתעצלו, בדקו והשוו בין המחירים השונים ובדקו בנוסף האם הדפסת הסמל כלולה במחיר והאם נעשית במקום.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?