דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

7 כללים לפני שאתן מזריקות

לא כל מי שעוסק במקצועות האסתטיקה יכול להציע מילוי קמטים באמצעות הזרקות. מה כדאי לבדוק לפני שמבצעים טיפול קוסמטי הכולל הזרקה ?

ד"ר לריסה ברק, רופאה מומחית למעלה מ-26 שנה עם 18 שנה של ניסיון בתחום האסתטיקה והזרקות חומרי מילוי, מהמובילות בתחום בישראל, מסבירה אילו דברים כדאי לבדוק לפני שאנו מחליטים אצל מי לבצע טיפול של הזרקות אסתטיות.

 

הזרקות צריכות להתבצע על-ידי רופא בלבד

כמו בכל טיפול המלווה במחטים, יש חשיבות רבה להסמכתו של המטפל. בנושא ההזרקות הייתי ממליצה שלא לוותר על ביצוע הפרוצדורה אצל רופא. הידע בכל נושא האנטומיה של הפנים, מיקום כלי הדם והשרירים ומבנה העור, הוא קריטי. מטופלים רבים נוטים להתבלבל מזמן הטיפול הקצר: נכון, רופא מיומן מבצע הזרקה בטיפול שאורכו עד רבע שעה ולעתים אף פחות, אך אין זה אומר שטיפול קצר לא יכול ה"חאפר" לעשות נזק. המיומנות של הרופא נובעת מהידע הנרחב שלו, מהניסיון העשיר ומשנים של לימודים.

 

לרופא המזריק יש ניסיון עשיר בהזרקות

הניסיון של הרופא המטפל גם הוא חשוב מאוד: מומלץ לבחור במי שעוסק בהזרקות בחלק גדול של זמנו ולא במי שזהו "עיסוק צדדי" עבורו. באופן טבעי, רופא שזהו עיקר עיסוקו, הוא זה שידע לאבחן נכון ולבחור עבור המטופלים את החומר המתאים להזרקה ואף יצליח להשיג תוצאה טובה יותר מזה חסר הניסיון. מומלץ לבחור ברופא בעל ניסיון של שנים, כזה שעבר עשרות השתלמויות מקצועיות בתחום, כזה שמאחוריו שנים ארוכות של עיסוק בתחום והמלצות של מטופלים מרוצים. בימינו, בעידן האינטרנט, תוכלו לבדוק בקלות בגוגל את שמו של המטפל ולהתרשם ממקצועיותו, מהוותק שלו ומהמלצות של גולשים.

 

בידקו שהרופא בוחר את החומר הנכון לשימוש

גם בחירת החומר היא חשובה. מדובר בהזרקת חומר, שחודר לרווח בין תא העצב לבין השריר. החומר עוצר את ההפרשה של אצטילכולין ולמעשה מונע את כיווץ השריר, זה שגורם לקמטים. השרירים וכן העצב נותרים שלמים, אך יחד עם זאת הופכים 'אדישים' לפקודת התכווצות השריר. זוהי למעשה תרכובת מטוהרת של רעלן טבעי, המיוצרת מבקטריה ובתנאי מעבדה הופכת לחלבון טהור.

שוב נדגיש, חשוב לוודא שלא מדובר ב"חאפרים" ושבתהליך משתמשים אך ורק בחומר שהזרקתו אושרה לשימוש קוסמטי על-ידי ה- FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי. בישראל פועלות מספר חברות מובילות בתחום וגם כאן, עדיף להיות לקוחות חכמים ולשאול את המטפל באיזה חומר מדובר וחפש את שם החברה באינטרנט. יחד עם זאת, הפעילו שיקול דעת, ה"חאפרים" לא יתביישו לספר לכם שהם עובדים עם חומר מוכר כשבפועל, ישתמשו בחומר שאינו מאושר ושתאריך התפוגה שלו עבר.

33.jpg

מחיר זול מדי צריך להדליק נורה אדומה

להשוות מחירים זה דבר חשוב. צרכנים נבונים יבצעו סקר שוק ויבצעו שיקלול של המחיר לצד ניסיונו והמוניטין של נותן השירות, תוך התחשבות בהמלצות של מטופלים אחרים והתרשמות כללית.

במקרים רבים, טיפול זול משמעותית מזה המוצע ברוב הקליניקות, צריך להדליק נורה אדומה אצל הלקוחות. חומרי ההזרקה המאושרים והטובים לפניך אינם זולים ולכן הטיפול עצמו, כאשר מקפידים על הכללים ובטיחות הפציינט, לא יהיה זול בצורה מחשידה.

 

בדיקה מקדימה וביקורת לאחר הטיפול

לפני ההזרקה, מתבצעת בדיקה קפדנית של אופי ומיקום הקמטים, גודל השרירים והגורם להופעתם. ניסיון הרופא המטפל בנקודה זו הוא קריטי. גם "קלות ורכות" היד המזריקה חשובים. את זה תוכלו ללמוד מהמלצות של לקוחות ומשביעות רצון של מטופלים שעברו את הפרוצדורה אצל הרופא המטפל. בדיקה מקדימה היא חשובה ביותר ונועדה לקבוע את המיקום המדויק, את סוג החומר ואת כמות החומר המדודה להזרקה. לאחר שהרופא יסמן נקודות להזרקה יוחדר החומר באמצעות מזרק מיוחד ומחט דקיקה סטרילית. חשוב לציין כי יש לבצע ביקורת כעבור שבועיים. לעתים, תידרש הזרקה נוספת של החומר בכדי להגיע לתוצאה המושלמת. רופא טוב ידע להמליץ על המינון הנכון ולשמור על מרווחי הזמן המקובלים בין הטיפולים לטובת הלקוחות.

 

יתרון משמעותי למרכז לרפואה אסתטית

כמובן, אפשר לחזור על הזרקת החומר ללא הגבלה במשך שנים ומעת לעת. נכון, רופאים המתפרנסים מביצוע הזרקות מרוויחים יותר כשמזריקים יותר, אך רופא מיומן והגון ידע גם מתי להפנות את הלקוחות לפתרון אחר אם אין צורך נוסף בהזרקות. ניתן לשלב טיפול משלים במכשור קוסמטי לשיפור התוצאה ולשימורה. כאן בא לידי ביטוי יתרונו של מרכז לרפואה אסתטית המצויד במגוון רחב של מכשירים.

 

למי אסור ולא מומלץ לבצע הזרקות?

ישנם מקרים מסוימים שבהם לא ניתן לבצע הזרקות במטופלים: כאלה הסובלים ממחלות דם מסוימות, נשים בהריון או נשים מניקות – מומלץ שלא יטופלו בהזרקות. כך גם אנשים הסובלים מחולשת שרירים, לא יכולים ליהנות מיתרונותיו הרבים של הרעלן. רופא מיומן, מחויב לשאול ולברר את השאלות הללו ואף יש לו את היכולת והניסיון לאבחן נכונה בשאלון מקדים לפני הטיפול.

 

ד"ר לריסה ברק

רפואה אסתטית

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?