דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

שני פרסים יוקרתיים לפעילה החברתית לילי בן עמי

 

לילי בן עמי 


הפעילה החברתית לילי בן עמי ממושב בית זית היא אחת מארבע הזוכות בפרס רות רפפורט לעשייה נשית פורצת דרך לשנת 2021, כך הודיעה ביום רביעי (3.3) ועדת הפרס היוקרתי. ביום שלישי (2.3) הודיע מרכז פרס לשלום כי בן עמי נמנית על הזוכות ב"אות האבירות" לנשים פורצות דרך בתחומן.

בן עמי, בעלת רקורד עשייה חברתי בן יותר מ-20 שנה ומועמדת מפלגת העבודה לשעבר לכנסת, התפרסמה בשנתיים האחרונות כלוחמת נגד אלימות במשפחה וזאת על רקע הרצח המזעזע של אחותה, מיכל סלה ז"ל, בידי בן זוגה.

מנכ"לית מרכז פרס לשלום וחדשנו, אפרת דובדבני, סיפרה על היוזמה החדשה להענקת "אות האבירות": “נעניק מדי שנה את אות האבירות לנשים שהן פורצות דרך, אבירות אשר פותחות דלתות ויוצרות הזדמנויות לנשים אחרות ותורמות לשוויון מגדרי, גיוון והכללה, אבירות שהם דוגמה, מופת ומודל לחיקוי ואבירות אשר פועלות למען עולם טוב יותר".

יחד עם בן עמי זכו לאות האבירות גם אשת העסקים, ג'וליה זאהר, המדענית, ארנה ברי, היזמת מייסא חלבי אלשייך, היזמית החרדית, ד"ר יעל זמיר, ועוד.

ועדת פרס "רות רפפורט" החליטה פה אחד להעניק את הפרס בקטגוריית "עשייה נשית בראשית הדרך" ללילי בן עמי. "לילי תומכת ומחזקת באופן אישי נשים רבות הנמצאות ביחסים פוגעניים ופועלת ללא הרף, במסירות נפש ומתוך תחושת שליחות עמוקה למנוע את הרצח הבא", נאמר בנימוקי הוועדה.

יחד עם בן עמי זכו בפרס היוקרתי גם ד"ר ברכה זיסר, שהקימה את "אורנית" בית החלמה לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, איריס שטרן לוי, פעילה למען נשים בזנות, ורונית לב ארי, מחלוצות תחום הטיפול ומניעת אלימות במשפחה.

עם קבלת הידיעה על הפרסים אמרה לילי בן עמי: “הפרס הזה הוא פרס לצוות המדהים והמרגש של "פורום מיכל סלה" שכל יום מאמינות ועושות את הבלתי אפשרי, חוצבות תעלות במסע לנצח את האלימות כלפי נשים. הן מנפצות מיתוסים, מפיצות ידע, מפתחות מיזמים ופרויקטים, מטלטלות את המערכת כדי שתהיה מניעה, טכנולוגיה וחדשנות - אפס נרצחות בשנה".

(מאמר של לילי בן עמי העוסק במניעת אלימות במשפחה מתפרסם לכבוד יום האשה הבינלאומי)


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?